4 restaurants you definitely want to eat in

Jednou jsem si takhle procházela Tripadvisor, když v tom mě zaujal článek s názvem "10 fabulously quirky restaurant". Článek se mi moc líbil, protože ukazoval nevšední a zajímavé restaurace. Napadlo mě, že se s vámi o ně podělím. Vybrala 4, podle mého názoru nejpovedenější a vy se na ně teď můžete podívat a třeba je i navštívit.

I have been searching the Tripadvisor and suddenly I was catched by the title "10 fabulously quirky restaurants". I opened the article and saw the most interesting photos of restarants I could ever imagine. I got an idea to share them with you. I picked up 4 of the most interesting and now can see them and if you are lucky enough you can also visit them.

THE ROCK - ZANZIBAR
Tato restaurace vystavěná na skále se nachází nedaleko břehu pláže Michanwi Pingwe v Zanzibaru. Dříve toto místo sloužilo jako rybářská pošta ale roku 2010 bylo předěláno na restauraci, která se specializuje na mořské plody. Při odlivu je možné dojít do restaurace pěšky a když je příliv, dopraví vás do ní loďka.

This restaurant build on a cave is located near the beach Michanwi Pingwe in Zanzibar. This place was originaly a fisherman post, but in 2010 it was reconstructed to a restaurant specialised on a seafood. You can reach the restaurant by food with low tide or by boat with high tide.

Source


ITHAA UNDERSEA RESTAURANT - MALDIVES
Stejně jako podmořské hotely mě fascinují i podmořské restaurace. Jednu takovou najdete i na Maledivách a je dokonce tou první na světě. New York daily news ji ocenil jako nejkrásnější. Abyste si mohli vychutnávat zdejší atmosféru, musíte nejdříve sestoupit 5 metrů pod mořskou hladinu. V restauraci Ithaa, což znamená v maledivštině matka perel, je servírováno výhradně evropské menu, na kterém nenajdete žádné ceny.

I am fascinated by undersea hotels as well as undersea restaurants. First of them was build in Maldives and New York daily news awarded it as the most beautiful one. To soak its atmosphere you have to go 16 feet under the sea level. In Ithaa restauranst (Ithaa means mother of pearls) is served only european menu, where you cannot find any prices.

Source
GROTTA PALAZZESE - ITALY
Jeskynní restaurace Grotta Palazzese byla vystavěna již v 18. století a je součástí stejnojmenného hotelu, který je vystavěn z kamene přímo nad restaurací. Tato restaurace je jednoznačně můj favorit a asi byste jen těžko hledali romantičtější místo. Co už ale není příliš romantické jsou ceny. "Výhodné" degustační menu pro jednu osobu zde pořídíte od 90 euro. 

Restaurant Grotta Palazzese was build in 18th centrury and it is a part of the same named hotel, which is build from the stone and located above. This restaurant is definitely my favorite and you will find more romantic place with difficulty. Less romantic are the prices. Degustation menu costs 90 euro.

Source
TREEHOUSE RESTAURANT - ENGLAND
I tato restaurace je unikátní a to tím, že je vystavena v korunách stromů, které jí prorůstají a tvoří tak zajímavý interiér restaurace. Kolem restaurace je také mezi stromy vybudovaná stezka, kterou se můžete procházet. K jídlu si zde dáte pouze lokální a sezónní jídla k nimž vám bude hrát živá hudba.

This restaurant is unique by its location it the treetops. The trunks grow through the restaurant and create wonderful interior. There are even walkways in the sky and rope bridges to bouncing on. The food is only local and seaonal and while eating you can listen to a life music.

Source and source


2 komentářů:

 1. Wow i loved this post. Im not sure if i like to eat with fishes swimming all around though haha >.<

  http://leannewinters.blogspot.co.uk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I guess the fish swimming all around do not like watching guest eating any seafood either, haha. And thank you so much :)

   Smazat