June moments

Když se tak dívám na fotky, tak většina června byla v celkem jídelním duchu, což už mi připadá, že začíná být docela pravidlem :D 

Meloun s balkánem a mátou zní možná trochu jako prapodivná kombinace, ale pokud máte rádi všechny tři složky, tak určitě vyzkoušejte.V Modrém zubu si stále dávám Phad Sam Sean, což jsou podle mě ty úplně nejlepší nudle na celym světě. Tentokrát jsme ale nebyli v Jindřišský, nýbrž ve Spálený, kde tyhle nudle nemají. Vyzkoušela jsem teda red curry a určitě jsem nelitovala. Bylo výborný.


Také jsem v červnu poprvé byla v Lokálu ve Stromovce, kde mají nejen super tatarák, ale mě osobně nadchlo i malinové pivo. Kamarádka mě vzala do Pasta Krusta, kde si můžete vybrat druh těstovin a k tomu omáčku. Doporučuju Alfrédo, která se skládá z másla a parmazánu a určitě se ji chystám vyzkoušet i doma.


Společně s mámou jsme se vydaly navštívit babičku, kde jsme se měly královsky a celý víkend jsme jen jedly, ležely u bazénu, jedly a zase jedly.


S přicházejícím létem se ozvalo i moje svědomí a začala jsem běhat. Dřív jsem stěží uběhla 1 km, celkem hodně rychle jsem to vytáhla na 3 a doufám, že tak během 3 týdnů už zvládnu hravě i 4! 


Velkým úspěchem června byly Zdeňkovy státnice, za které jsem ho obdarovala oblíbenou lahvinkou a lístkama na stand up komedika Daniela Slosse, který navštívil Prahu i loni a jeho vystoupení bylo skvělý. Tentokrát se mi podařilo dokonce sehnat i lístky do 1. řady, takže už se nemůžu dočkat října.


Celkem zábavná historka měsíce června je příběh o tom, jak jsme málem ze dne na den koupili pozemek. Naši kamarádi už shání pozemek u Prahy něco přes rok a teď se jim podařilo najít hned dva vedle sebe. Místo to bylo nádherné, ale nakonec jsme se rozhodli ještě nějakou chvíli setrvat v Praze, než nás to tady přestane bavit a přesídlíme se někam do klidnější lokality. 


V Grébovce se konal Apetit piknik, ze kterého jsme odcházeli přecpaný k prasknutí. Po dlouhé době jsem konečně navštívila nějaký food festival, kde byla nabídka hodně pestrá a nejednalo se jen o milion stánků s hamburgrama. Nakonec jsme si hambáč stejně dali, ale je dobrý mít tu možnost volby!

Poprvé jsme si zkusili půjčit Rekola a byla jsem naprosto nadšená. Vzhledem k tomu, že bydlíme hned vedle modřanské stezky, k výletům na kole to přímo vybízí. Chtěli jsme si jen někam zajet na smažák a nakonec jsme ujeli 20 km, což je podle mě na kole bez přehazovačky celkem výkon.Pokud se pohybujete v Holešovicích, určitě navštivte restauraci La Bottega. Jídlo je zde sice dražší, ale zato vynikající a výběr dezertů je téměř nekonečný. 


A závěrem měsíce, těsně před mým odjezdem na Maledivy jsme se sešli s kamarádama na pikniku ve Stromovce, kde jsme se dozvěděli velkou novinku o dalším zasnoubení. Příští rok mě tedy čekají hned dvě svatby mých blízkých kamarádů a já už se nemůžu dočkat!4 komentářů:

 1. Jé, no ten piknik vypadá skvěle! Naladila jsi mě na topinky, udělám si je dnes :D

  OdpovědětVymazat
 2. wow ty burgery a tatarák... :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ohooo všechno to jídlo vypadá famozně! :) Nejvíc jsem si posteskla po knedlíkách od babičky a tataráku, mňam

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  OdpovědětVymazat
 4. všetko to jedlo vyzerá úplne lávavo, hneď by som si niečo dobré dala! :D.

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat